Teknoloji Kemiği Nokia 3110 Evolve

Dünyada artan enerji ihtiyacı ile birlikte otomotivden elektroniğe kadar pek çok sektörde daha tasarruflu ürünler ön plana çıkıyor.
Amsterdam’daki Nokia World 2007 etkinliğinde şirketin mobil sektörün geleceğine ilişkin vizyonunu açıklayan üst yöneticisi Olli-Pekka Kallasvuo, “Dijital yakınsamanın hız kazanmasıyla mobil iletişimde yeni bir çağa girmek üzereyiz. Çevresel sürdürülebilirliğe yönelik girişimleri desteklemeye devam ederek çevre bilincinin artırılmasına öncülük etmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı. 2 bin 700 temsilcinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte çevresel sürdürülebilirliğe verdiği önemin altını çizen Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi, ‘Nokia Müzikle Geliyor’ isimli yeni servisini de tanıttı. Nokia cihazı satın alan kullanıcılar, bu servis sayesinde çeşitli sanatçılara ait milyonlarca şarkıya bir yıl sınırsız erişim imkanına kavuşuyor. Bir yıllık süre sona erdikten sonra da yüklenen müzik içerikleri cihazlarda saklanabiliyor. Universal Music Group’un üst yöneticisi Lucian Grange, “Nokia ile çalışmaktan son derece memnunuz. Kullanıcılar en yeni sanatçıların en yeni şarkılarını keşfetmenin yanı sıra Universal’ın kapsamlı arşivinden de yararlanabiliyorlar.” dedi.
Finli mobil telefon üreticisi, küresel ölçekte mobil cihazlar piyasasının, gelecek yıl yüzde 10 büyüyerek 1,2 milyara ulaşmasını bekliyor. Nokia, 2009′da ise 4 milyar aboneye erişileceğini tahmin ediyor.

Müzik ve oyuna özel kapı açılıyor
Şirket, ağustos ayında duyurduğu yeni internet servisleri markası Ovi ile ilgili gelişmeleri de duyurdu. Fincede ‘kapı’ anlamına gelen Ovi, bir yandan Nokia’nın mobil servislerine açılan bir kapı görevi üstlenirken, diğer yandan da kullanıcıların sosyal iletişim ağlarına, topluluklarına ve içeriklerine kolayca erişebilmelerini sağlıyor. Nokia Multimedya Genel Müdürü Anssi Vanjoki, Ovi’nin kullanıcılara mobil, bilgisayar ve internet ortamlarını kolay kullanıcı arayüzü unsurlarıyla bir araya getirerek, basit ama zengin bir kullanım deneyimi sunduğunu belirtti. Bu kapsamda ilk aşamada müzik, oyun ve navigasyon hizmetleri verilecek. Ovi ve bu kapsamdaki yeni servisler 2008 boyunca kesintisiz sunulacak.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kolay TL Yükle

Vodafone TL Yüklemenin Yolları